Vakıf Bursları

TOG Gençlik Bursu İçin Son Gün Belli Oldu!

TOG bursu, TOG burs başvuru sonuçları sorgulama sayfası nerede? TOG bursu başvuru nasıl yapılır?

TOG Vakfı Hakkında

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) , gençliğimizin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayarak, 2002 yılından beri bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmektedir. Gençlerin toplum içerisinde sorumluluk sahibi ve aktif bir birey olmalarına katkı sağlamaktadır. Tog burs başvuru haberimizin devamında sonuçlara da ulaşabileceğiniz bölümü bulabilirsiniz. Tog burs başvuru sonuçları için sayfanın en altına bakabilirsiniz. TOG bursu haberine geçmeden vakıf hakkında biraz daha bilgi edinelim.

TOG Vakfının kaynaklarının büyük çoğunluğu kurumsal desteklerden oluşmaktadır. Bunun yanında bireysel, uluslararası firma ve kamu gelirleri de vakfın kaynakları içerisinde yer almaktadır.

Vakfın hemen hemen her ilimizde üniversiteler içerisinde öğrenci kulüpleri bulunmaktadır. Bu sayede yurdumuzun her yerindeki gençlerimiz kolayca TOG ‘a ulaşabilmektedir.

TOG Gençlik Bursları Hakkında

TOG gençlik bursları her yıl binlerce maddi imkanları kısıtlı olan ancak akademik ve sosyal faaliyetleri yüksek olan öğrenciyi desteklemektedir. TOG bursu 2002 yılından beri her yeni eğitim döneminde düzenli olarak verilmeye devam etmektedir. Ayrıca en son pandemi döneminde ING ile birlikte gerçekleştirdiği Covid-19 Destek Fonu ile de 1147 öğrenciye ayrıca burs desteği sağlamıştır. Sadece TOG değil devletin de vermiş olduğu burslar mevcuttur. Örneğin Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları hala devam etmektedir.

TOG Bursu Kimlere Verilir?

TOG gençlik bursu, vakıf veya devlet üniversitelerimizin herhangi bir bölümünde aktif olarak eğitim gören, maddi desteğe ihtiyaç duyan, akademik başarısı olan ve toplum içerisinde sorumluluk sahibi olan öğrencilere verilmektedir.

TOG Gençlik Bursları Şartları Nelerdir?

TOG bursu için başvuru yapabilmeniz için belirli koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

İlk olarak vakıf veya devlet üniversitelerimizin herhangi bir bölümünde aktif öğrenci olmalısınız. Bunun yanında üniversiteye ilk defa kayıt yaptırıyorsanız herhangi bir şart aranmaksızın başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak ara sınıfta okuyorsanız başvuru yapmadan önce siz de bir toplum gönüllüsü olmalısınız. Ara sınıfta olup da daha önceden TOG faaliyetleri içerisinde yer almadıysanız maalesef bu imkandan faydalanamıyorsunuz.

TOG Gençlik Bursları Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Vakıf tarafından her dönem için öğrencilere verilecek olan burs miktarı belirlenmektedir. Geçtiğimiz yıllarda en son olarak aylık ödenen burs miktarı 255 TL dir. Bursiyerler başarıyla eğitimlerine devam ettiğimi ve TOG faaliyetleri içerisinde düzenli olarak yer aldığı sürece burs imkanından da faydalanmaya devam edebilirler. 

TOG burs ödemeleri bir yıl içerisinde ekim ve temmuz ayları arasında toplam 10 ay olarak yapılır. Ağustos ve eylül aylarında ise herhangi bir ödeme yapılmaz. 

TOG Bursu Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

TOG burs başvurusu yapabilmek için aşağıda yer alan belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

tog bursu, tog burs başvuru sonuçları, tog burs başvuru

TOG Gençlik Bursları Başvuruları Nasıl Yapılır?

TOG bursu başvuruları her yıl eylül ile ekim ayları arasında alınmaktadır. Başvurular vakfın resmi sitesinde online internet üzerinden alınmaktadır. TOG Gençlik Burslarına başvuru yapmak için tıklayın.

Başvurular tamamlandıktan sonra doldurmuş olduğunuz formların sistem üzerinden puanlanması sonucu yeterli puanı sağlayan öğrenciler mülakata çağrılmaktadır. TOG burs başvuru sonuçları bu sürecin sonunda yine vakfın resmi sitesi üzerinden yayınlanacaktır. TOG burs başvuru sonucu sorgulamak için aşağıdaki başlığa göz atabilirsiniz.

Burs Başvuru Sonucu Sorgulama!

İnternette tog burs sonucu, tog burs sonucu 2020, tog burs sonuç sorgulama, tog burs başvuruları, tog bursu 2020 gibi aramalar yapmanıza gerek yok. İlgili bursun başvuru sonucunu sorgulamak için buradaki linki kullanabilirsiniz: https://burs.tog.gen.tr/result.aspx

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu