Başarı Bursları

TÜBİTAK 2. Dönem Burs Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Ekim 19, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

TÜBİTAK Hakkında

            TÜBİTAK, ülkemizin planlı ekonomiye geçmesinin ardından 1963 senesinde kurumuştur. Kurulmasındaki amaç bilimsel araştırma ve bu alandaki gençlere destek sağlamak iken günümüzde şartlarını iyi seviyelere gelerek tarımda bile adını geçirmektedir. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ülkemizde bilim ve teknolojiyi ileri seviyelere taşıma, teşvik etme ve destekleme amaçları doğrultusunda ilerlemektedir. 1993 senesi itibariyle Popüler Bilim Kitapları basılmaya başlamıştır. TÜBİTAK’ın faaliyetlerinden biri olan tübitak bursu detayları haberimizde.

TÜBİTAK Yurt İçi Lisans Bursu Hakkında

            Tübitak bursu üniversite öğrencilerini temel fen ve sosyal bilimler alanına yöneltmek, gelişimlerine destek olmak, geleceğin bilim adamlarının temellerini oluşturmak için verilmektedir. TÜBİTAK Yurt İçi Lisans Bursu bir aydan fazla süreyle yurt dışı seyahati, sağlık sorunları, askerlik gibi sebepler durdurulmaktadır. Durdurulduğu süre zarfında transkript vb. belgelerin teslimi gerekmemektedir. Yurt dışına değişim programları dahilinde veya üniversitesi tarafından eğitim amaçlı gönderilerek giden öğrencilerin tübitak bursu ödenmeye devam etmektedir. TÜBİTAK burs başvuruları sene içerisinde 2 kez alınmaktadır.

TÜBİTAK Yurt İçi Lisans Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

            Yabancı uyruklu olmayan veya Mavi Kart sahibi olan, lisans düzeyinde öğrenim gören ve daha önce lisans öğrenimi görmemiş olan, meslekten veya kamu görevinden çıkarılmamış olan, TÜBİTAK tarafından belirlenen bölümlere yerleştirildiği puan türünde ilk 25.000 sıralamayla yerleşen, Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında madalya almış olan, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Ortaokul ve Lise öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları sonucunda gönderildiği uluslararası proje yarışmalarında ülkemiz adına derece alarak örgün öğretime kayıt yaptıran öğrenciler tübitak bursu için başvuruda bulunabilirler.

TÜBİTAK Bursları Ne Kadar? Ne Zaman Verilir?

            TÜBİTAK bursları 12 ay boyunca ödenmektedir. İstenen şartlara göre değişen TÜBİTAK bursunun aylık miktarları 750-2000 TL arasında değişmektedir. Mevcut bursiyerler burs almaya devam etmek için verilen tarihlerde transkriptlerini ve öğrenci belgelerini güncel bir şekilde BİDEB’e yükleyeceklerdir. Güncel bursları kaçırmamak adına sitemizdeki Alikev Bursu İçin Başvurular Başladı! Son Gün 23 Ekim! haberine de göz atabilirsiniz.

Tübitak Bursu Başvurular İçin Gereken Belgeler            

TÜBİTAK burs başvuruları için gereken taahhütnameye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

tübitak bursu

Tübitak Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Tübitak bursu başvuruları 27 Kasım tarihine kadar başvuruya açık kalacaktır. Online olarak alınan başvurular buradaki adresten yapılmaktadır. Her aşamada TÜBİTAK burs başvuruları geri çekilebilmektedir. İstenen belgeler başvuru esnasında sisteme yüklenmekte ve mevcut bursiyeler de taahhütnamede de belirtildiği gibi istenen belgeler zamanında yine aynı sisteme yüklemelidirler.

Bu makaleye araştıranlar genellikle şu kelimeleri kullandı; tübitak, tübitak 4006, tübitak açılımı, tübitak yayınları, tübitak dergi, tübitak projeleri, tübitak personel alımı, tübitak yüksek lisans bursları, tübitak yüksek lisans bursu, tübitak bilim olimpiyatları, tübitak bideb, tübitak başvuru, tübitak bilim teknik. Eğer siz de makalemiz ile ilgili farklı bilgilere ulaşmak isterseniz yukardaki kelimeleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.