Vakıf Bursları

TÜRGEV Vakfı Burs Başvuruları Başladı! Acele Et!

TÜRGEV Vakfı Hakkında

TÜRGEV Vakfı 1996 yılında, Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliğinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde kurulmuştur. TÜRGEV Vakfı kurulduğu dönemlerde yalnızca İstanbul sınırları içerisinde faaliyet göstermekteydi. Yaklaşık 8 yıl önce yani 2012 yılı Ağustos ayında ise adını Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı olarak güncelleyerek faaliyet sınırlarını tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde genişletmiştir. TÜRGEV Vakfı Bursu başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmektedir.

TÜRGEV Vakfı Bursu Hakkında

TÜRGEV Vakfı çeşitli alanlarda burs vermektedir. Başarı bursları, Hafızlık bursları, Lisansüstü Başarı bursları, Pusula bursları, Destek bursları, Temel Destek bursları, Özel Destek bursları ve Koşullu Bağış bursları olarak farklı alanlardaki öğrencilere burs vermeyi amaçlamıştır. Burada ele alınan burs Temel Destek bursundan ibarettir. Temel Destek Bursu, lise dönemi için devlet okulu veya tam burslu özel bir okulda öğrenim gören öğrencileri, üniversite dönemi için de aynı şekilde bir devlet üniversitesi veya vakıf üniversitelerinden birinde tam burslu olarak öğrenim gören öğrencilere verilmektedir.

TÜRGEV Vakfı Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

Temel Destek Bursu başvurusu yapabilmek için öğrencilerin belli şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir;

  • Ağırlıklı not ortalamasının 100’lük sistemde 53 ve üstü, 4’lük sistemde ise 2.00 ve üstü olması gerekmektedir.
  • Üniversitelerde ve lise de örgün olarak eğitim görmek.
  • TÜRGEV Vakfı sitesinden başvuruyu tamamlamak.
  • TÜRGEV Vakfı tarafından istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz olarak vermek.

TÜRGEV Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

TÜRGEV Vakfı bursu tam burslu özel üniversite veya özel liseye ya da devlet üniversitesi veya liselerine giden öğrencilere verilen burstur. Lise ve dengi okullar için 8 ay boyunca 250 TL ödeme yapılmaktadır. Üniversite için bu miktar 8 aylık dönemde 400 TL’dir. TÜRGEV Vakfı Burs başvuruları bu yıl 26 Ağustos – 12 Eylül arasında alınacaktır.

TÜRGEV Vakfı Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

TÜRGEV Vakfı Bursu için istenilen belgeler aşağıda listelenmiştir. Listelenen belgeler E-Devlet üzerinden kolayca alınabilir. 

  • Ailesine ait İkametgah Belgesi
  • Kendisine Ait Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
  • Kardeşleri (Varsa) Öğrenci Belgeleri
  • Aldığı (varsa) bursların belgeleri
  • Gelir Beyanı

TÜRGEV Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır? 

TÜRGEV Vakfı Burs başvuruları online olarak alınmaktadır. TÜRGEV Vakfı her yıl belirli tarihlerde başvuruları açarak BURADAKİ link üzerinden burs başvurularını toplar. Değerlendirme sonucu burs almaya hak kazanan adaylara bilgilendirme yapılır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu