Vakıf Bursları

Türk Silahlı Kuvvetleri Burs Başvuruları Bitiyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı Hakkında

            Şemi Ergin tarafından1957 senesinde kurulan TSK Eğitim Vakfı, TSK mensubu olanların çocuklarına yurt ve burs desteği sağlamak için kurulmuştur. Çocukların eğitimi doğrultusunda okullar inşa ettirmek, olanaklar çerçevesinde TSK Eğitim Vakfı bursu vermek, yurtlar açmak gibi faaliyetlerde bulunmuşlardır. Bu faaliyetlerini de çağımızın gerektirdiği şartlarda yerine getirmeyi, milli değerleri çocuklara aşılamayı kendilerine vizyon edinmişlerdir. İşte TSK Eğitim Vakfı burs detayları!

TSK Eğitim Vakfı Bursu Hakkında

            TSK Eğitim Vakfı bursu şehit çocukları öncelikli olarak TSK mensupları çocuklarına verilen karşılıksız bir burstur. Başarılı öğrencilere verilen TSK Eğitim Vakfı bursları verilemeyecek öğrenciler bir öğrenim senesi kaybı olan, öğrenim süresi uzayan, hazırlık sınıfı okuyan, TSK Eğitim Vakfı bursunu alıyorken öğreniminde ara vermiş olan, kesin hüküm giyen, şehit çocukları haricinde ailesinden biri TSK Eğitim Vakfı bursundan alıyor olan öğrencilerdir.

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

            Ortaokul/ lise/ önlisans/ lisans düzeyinden öğrenim gören TSK mensubu çocukları, TSK/ Jandarma Genel Komutanlığı/ Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli memur veya emekli memur çocuklarından önlisans/ lisans düzeyinde öğrenim görenler, devlet/ vakıf üniversitesinde öğrenim gören, gelir getiren bir işte tam zamanlı çalışmayan, vakıf öğrenci yurduna yerleşmeyen, şehir çocukları haricinde öğrencilerden herhangi bir kurum veya kuruluştan burs almıyor olan, maddi gelir düzeyi düşük olan, uzaklaştırma/ disiplin cezası/ devamsızlık gibi sebeplerle öğrenim kurumundan kaydı silinmemiş olan öğrenciler TSK Eğitim Vakfı bursuna başvurabilirler.

TSK Eğitim Vakfı Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Burs miktarını belirlemede yetkili TSK Eğitim Vakfı yönetimidir. Bütçeye göre belirlenen burs miktarı ve burs verilecek öğrenci kontenjanı belirlendikten sonra TSK Eğitim Vakfı sitesinden duyurulmaktadır. TSK Eğitim Vakfı bursları ödemesi kasım ayında başlamakta ve 8 ay boyunca ödenmektedir. TSK Eğitim Vakfı burs fonunu bağışlardan ve TSK Eğitim Vakfı yurtlarından sağlanan gelirden ayırmaktadır.

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            TSK Eğitim Vakfı bursunda faydalanmak isteyen adayların verilen tarihler içerisinde buradaki adreste bulunan belgeleri ilk aşamayı geçen adaylar açıklandıktan sonra TSK Eğitim Vakfı adresine göndermelidir. Belgelerde istenen vicdani yükümlülük belgesine ve kişisel verilerin korunmasına dair muvafakatnameye üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TSK Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Başvuruya 1 Ekim’de açılan TSK Eğitim Vakfı bursu başvuruları için son tarih 8 Ekim’dir. İlk aşamada online olarak alınan TSK Eğitim Vakfı burs başvuruları buradaki adresten yapılmaktadır. 9 Ekim’de açıklanacak olan geçici sonuçlardan itibaren 15 Ekim’e kadar istenen belgeler TSK Eğitim Vakfı adresine teslim edilmelidir. Kesin sonuçlar 28 Ekim tarihinde açıklanmaktadır.

Adres: Eti Mah. GMK Bulvarı No.166 Anadolu Meydanı/Ankara

Bu makalede TSK eğitim vakfı burs başvurusu 2020, TSK eğitim vakfı burs miktarı, TSK eğitim vakfı burs başvuruları, TSK eğitim vakfı burs kriterleri, TSK eğitim vakfı burs şartları, TSK eğitim vakfı burs için gerekli belgeler, TSK eğitim vakfı burs kaç tl gibi sorulara yanıt verilmiştir. Ayrıca vakıflar genel müdürlüğü burs haberine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu