Vakıf Bursları

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Burs Başvuruları

Son güncelleme Eylül 2, 2020 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Hakkında

            Temeli 1920’li yıllara dayanan Türkiye Ekonomi Kurumu, bugün anıldığı adını 1955 senesinde almıştır. Daha sonra 1973 yılında Türkiye Ekonomi Kurumu tüm malvarlığını Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı’na devrederek mali geliri Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı’ndan aldığı destekle sağlamaktadır. Uluslararası Ekonomi Birliği üyesi olan Türkiye Ekonomi Kurumu etkinliklerine Ankara’da devam etmektedir.

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Bursu Hakkında

            Kısıtlı kontenjan dahilinde verilen Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı bursu yurt içinde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültesinin İktisat bölümünde öğrenim gören, maddi imkansızlıklar yaşayan öğrencilere verilmektedir. Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı lisans burs detayları haberimizin devamında. Ayrıca KYK, VGM bursu hakkında hala bilginiz yoksa TIKLAYIN.

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?

            Yukarıda belirttiğimiz öğrenim kurumlarındaki eğitim hayatları boyunca bütünlemeye kalmadan derslerini başarıyla geçen, iktisat derslerinde en az 80 ortalamaya sahip olan, disiplin cezası almamış olan, harç kredisi haricinde hiçbir burs almıyor olan öğrenciler bu şartları taşıdığını belgeleyerek Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı lisans burs başvuruları yapabilir. Güncel eğitim burs, son dakika burs haberleriyle fırsatlara kapı araladık, e hadi siz de açın.

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Lisans Burs Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı bursu genel olarak Eylül-Mayıs döneminde 9 ay boyunca ödenmektedir. 550 lira olarak belirlenen burs miktarı her sene Haziran ayında yapılan yönetim toplantısında belirlenmektedir. 

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı bursu için bazı belgelerin gerektiğinden bahsetmiştik. Aşağıda gerekli olan belgeleri görebilirsiniz.

  • Dilekçe
  • Transkript
  •  Anne/baba maaş bordrosu
  • Başka burs almadığına dair belge

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır? 

            Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyan fakültelerin iktisat bölüm başkanlığı tarafından şartları sağladığı tescil edilen öğrencileri ve önceden Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı bursu almakta olup şartları halen devam ettiren öğrencileri yazılı bir şekilde vakıf başkanlığına gönderirler. Başvurular bu sene eylül ayında açılacak olup ekim ayında bitmektedir. Son dakika burs haberleri ve içinizi ısıtacak üniversite tanımlarını okumak için çayınızı alın gelin. 

Türkiye Ekonomi Kurumu Vakfı Başkanlığı adresi: Hoşdere Caddesi No:24/4 Çankaya/Ankara

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.