Dernek Bursları

Türkiye Kojenerasyon Derneği Bursu Başvuruları

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Türkiye kojenerasyon derneği tarafından, aylık 350 TL tutarında ve 10 aylık süre için verilen bu bursa başvurular nasıl yapılacak?

Türkiye Kojenerasyon Derneği Hakkında

Türkiye Kojenerasyon Derneği, 12 kurucu üye ile 1998 yılında Kojenerasyon Deneği adıyla kurulmuştur. İlerleyen zamanlarda ise derneğin ön adına Türkiye eklenerek tam adı Türkiye Kojenerasyon Derneği olmuştur. Türkiye Kojenerasyon Derneği, kurulduğu tarihten bu yana verimli enerji alanında ve kojenerasyon teknolojileri adı ile anılan birleşik ısı ve güç alanında çalışmaktadır. Türkiye Kojenerasyon Derneği Bursu detayları için okumaya devam edin, diğer burs haberlerine göz atmak için bağlantıya tıklayın.

Türkiye Kojenerasyon Derneği Bursu Hakkında

Türkiye Kojenerasyon Derneği, 2017 yılından bu yana öğrencilere maddi destek sağlayarak eğitim öğretime katkı sunmaktadır. İlk olarak 2017 yılında verilmeye başlayan Türkiye Kojenerasyon Derneği bursları enerji sektörü alanında ilerlemek isteyen ve eğitimini bu alanda sürdüren öğrenciler içindir.  

Türkiye Kojenerasyon Derneği Bursu Kimlere Verilir?

Türkiye Kojenerasyon Derneği bursları, enerji alanında ilerlemek isteyen ve verimlilik alanında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler içindir. İstanbul’da ikamet eden ve İstanbul’daki bir devlet üniversitesinde makine, endüstri, kimya ve elektrik mühendisliği bölümlerinden birinde son sınıfta olan öğrenciler, Türkiye Kojenerasyon Derneği’ne burs başvurusu yapabilirler.

Türkiye Kojenerasyon Derneği Burs Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?

Türkiye Kojenerasyon Derneği’ne burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin taşıması gereken özellikler, bursa başvuru şartları şunlardır:

  • İstanbul’da bir devlet üniversitesinde okuyor olmak ve İstanbul’da yaşıyor olmak.
  • Öğrencinin okuduğu bölüm Elektrik, Kimya, Endüstri ve Makine mühendisliği bölümlerinden biri olması ve bu bölümlerden birinde son sınıf olması.
  • Sosyal medya kanallarını ve MS Office aktif olarak kullanıyor olması.
  • Enerji ve verimlilik alanları ile ilgili olması.

Türkiye Kojenerasyon Derneği Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

Türkiye Kojenerasyon Derneği‘ne burs başvurusu yapacak olan öğrenciler öncelikle bilmelidir ki bu burs geri ödeme yükümlülüğü olmayan bir burstur. Türkiye Kojenerasyon Derneği bursları adıyla verilen maddi destek aylık 350 TL tutarındadır ve bu maddi destek 10 aylık bir süre için yapılmaktadır.

Burs başvuruları için son gün 17 Eylül 2021’dir.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Türkiye Kojenerasyon Derneği’ne burs başvurusu yapacak olan öğrencilerin sağlaması gereken belgeler ise şunlardır:

  • Özgeçmiş
  • Hangi bölümde olduğunu ve kaçıncı sınıfta okuduğunu gösteren öğrenci belgesi
  • Transkript

Türkiye Kojenerasyon Derneği Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belirtilen şartları sağlayan ve Türkiye Kojenerasyon Derneği bursu için başvuru yapmak isteyen öğrenciler, temin edilmesi gereken belgeleri buradaki mail adresine mail yoluyla gönderebilirler. Derneğin internet sitesine ulaşmak için ise burayı kullanabilirsiniz.

Güncelleme Notları

Burs başvuru tarihi eklendi.
-Gereksiz yazılar ve içerikler çıkartıldı.

-Kaynakça eklendi.

Kaynak
Dernek Anasayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.