Dernek Bursları

Yağmur Damlası Derneği Burs Başvuruları Başlıyor!

Yağmur Damlası Derneği Hakkında

            Benimsediği ilke paylaşmak ve yardımlaşmak olup bunu hedef haline getiren Yağmur Damlası Derneği yardım etmek isteyenler ile yardıma ihtiyacı olanlar arasında bir bağ olmak adına 2008 yılında kurulmuştur. Yardımlaşma konusunda bilinç oluşturmak, birlik ve beraberliği pekiştirmek, ekonomik ve sosyal konumu daha üst düzeye taşımak gibi güzel amaçlara sahiptir. Yağmur Damlası Derneği bursu hakkında gerekli tüm bilgileri edindikten sonra güncel eğitim burs haberleri için sitemizden ayrılmayın.

Yağmur Damlası Derneği Bursu Hakkında

            Maddi imkansızlıklar yaşayan öğrencilere burs imkanı sağlayan Yağmur Damlası Derneği burs fonunu yapılan maddi yardımlardan oluşturmaktadır. Bundan dolayı her sene aynı şartlarda imkan tanınmamaktadır çünkü yardımlar artabileceği gibi azalabilmektedir de. KYK, VGM hakkında hala bilgiye sahip değilseniz başvurular başlamadan TIKLAYIN. Ayrıca diğer son dakika burs, lisans burs haberleri de sizlerle buluşmayı bekliyor.

Yağmur Damlası Derneği Başvuru Şartları Nelerdir?

            Yağmur Damlası Derneği bursu geçen seneden başarılı olanlara öncelikli bir şekilde tanınacaktır. Bu sene ise sadece devlet üniversitesine yeni kayıt yaptırmış olan lisans düzeyinde eğitim görecek öğrencilerin Yağmur Damlası Derneği lisans burs başvuruları dikkate alınacak, burs fonunu destek sağlanması takdirde yeni başvurular dikkate alınacaktır. Aynı aileden birden fazla kişi Yağmur Damlası Derneği bursundan faydalanamaz.

Yağmur Damlası Derneği Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Yapılan yardımlar sonucunda oluşturulan burs fonuna göre değişen burs miktarı Ekim-Haziran dönemi boyunca 9 ay ödenmektedir. Bursları kaçırmamak için güncel eğitim burs haberlerini sizin için derledik, tek yapmanız gereken sitemize göz gezdirmek.

Yağmur Damlası Derneği Burs Başvuruları İçin Gerekli Belgeler

Yağmur Damlası Derneği bursu başvuru şartları için dernek birtakım belgeler istemektedir. Yağmur Damlası Derneği bursu başvurusu yapmak istiyorsanız bu belgeleri derneğe iletmeniz gerekiyor. İşte o belgeler;

  • Yağmur Damlası Derneği Burs başvuru formu,
  • Güncel alınan öğrenci belgesi,
  • Nüfus kayıt örneği,
  • Adli Sicil Kaydı

Yağmur Damlası Derneği Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Yağmur Damlası Derneği Burs başvuruları BURADAKİ adreste bulunan burs başvuru formunun doldurulup çıktısının istenen diğer belgelerle birlikte elden/posta yoluyla Cevizlidere Mah. 1235 Cadde, No: 5/15 Balgat/Ankara adresine gönderilerek yapılmaktadır. 1 Ekim’de başlayacak olan başvular için son tarih 24 Ekim saat 17.00’dır. Fırsatlara geç kalmamanız için güncel eğitim burs, son dakika burs haberlerini sizin için derledik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu