Vakıf Bursları

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu Başvuruları Başladı!

Son güncelleme Eylül 18, 2021 tarihinde Serkan Sayoğlu tarafından yapıldı.

Yücel Kültür Vakfı Hakkında

            Gençlerin hayallerine umut olmak ve destek vermek amacıyla 1969 senesinde kurulan Yücel Kültür Vakfı gençlerin hayatında dönüm noktasının kültür ve sanat ile gerçekleşeceğini düşünerek bu çizgide ilerlemektedir. Bu sebepten kültürel ve sanatsal etkinliklerde gençlerin katılımına önem vermiştir. Gerek değişim programları gerekse sporsal faaliyetler olsun birçok alanda etkinlik gerçekleştirmektedir. Bu haberimizde Yarım Elma Bursu hakkında bilgi vereceğiz. Süreyya Ağaoğlu ÇDD burs başvuruları hakkındaki haberimiz için tıklayın.

Yücel Kültür Vakfı Bursları Hakkında

            Yücel Kültür Vakfı öğrenciye 6 farklı burs imkanı sağlamaktadır. Haberimizde Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu detaylarını sizin için derledik. Yarısını gönüllü olan bir bağışçının yarısını da Yücel Kültür Vakfı’nın veya farklı bir gönüllünün karşıladığı Yarım Elma Bursları geri ödeme şartı aranmayan bir burs çeşididir. Yücel Kültür Vakfı’nın Yarım Elma Burslarından önlisans/ lisans/ yükseklisans öğrencileri faydalanabilmektedir.

Yarım Elma Burs Başvuruları Şartları Nelerdir?

            Yabancı uyruklu olmayan, maddi gelir düzeyi düşük olan, başarılı olan, disiplin cezası ve sabıka kaydı bulunmayan, Yücel Kültür Vakfı’nda bulunan diğer öğrencilere ve ülkemize yararlı ve örnek olan öğrenciler Yarım Elma Burs başvurularından yararlanabilmektedir.

Yarım Elma Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir?

            Yarım Elma Bursundan öğrenciler 12 ay boyunca faydalanmaktadırlar. Aylık olarak 350 TL olarak belirlenen Yarım Elma Bursunun miktarı sene boyunca öğrencinin hesabına yatırılmaktadır.

Yarım Elma Burs Başvuruları İçin Gereken Belgeler

            Yarım Elma Burs başvuruları için herkesten istenen belgeler;

ım elma bursu için gerekli olan belgeler.

Yukarıda belirtilen belgeler Yarım Elma Burs başvuruları onaylayıp Yarım Elma Bursu alma hakkı kazanıldıktan sonra 15 gün içerisinde şeffaf dosyaya konularak Yücel Kültür Vakfı Zühtüpaşa Mah. Bağdat Cad. Keylan İş Merkezi No: 15 Kat: 2 D: 8 34724 Kızıltoprak – Kadıköy / İSTANBUL adresine ulaştırılacaktır.

Yarım Elma Bursu Başvuruları Nasıl Yapılır?

            Senenin her günü başvurulabilen Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu için başvurular buradaki adresten yapılmaktadır. Online başvuru esnasında herhangi bir belge teslimi yapılmaz ancak istenen belgeler sisteme yüklenir. Alınan Yarım Elma Burs başvuruları için açıklanma tarihi gönüllü bağışçı bulunmasıyla gerçekleşir. En geç 1 sene içinde bağışçı bulunmazsa Yarım Elma Burs başvurusu silinmekte isterseniz tekrar Yarım Elma Burs başvurusu yapabilmektesiniz. Yarım Elma Burs başvuruları için güzel neticeler beklerken Faydasıçok Eğitim Vakfı burs başvurularını yapmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biliyoruz, hiç sevmiyorsunuz ama sitemizden gezinmek için reklam engelleyicinizi kapatmanızı istiyoruz.